Nasze bogactwo produktów Nutri Free

  • Wrzesień 17, 2015

Z niecierpliwością czekaliśmy na ten moment. Wreszcie stało się: oferujemy klientom niezwykle bogatą gamę bezglutenowych produktów włoskiej firmy Nutri Free. To niemal 40 produktów! Są doskonałe w smaku, pełne zdrowych składników, idealne dla alergików i całkowicie pozbawione pszenicy. Jesteśmy przekonani, że w tak bogatej ofercie każdy znajdzie dla siebie zarówno pieczywo, jak i mąki, makarony czy słodkie przekąski. Naprawdę jest w czym wybierać.

W Friendly Food Shop zebraliśmy niemal 40 produktów włoskiej marki Nutri Free. To jeden z czołowych producentów bezglutenowych we Włoszech, znany od dwudziestu lat na całym świecie. Specjalizuje się w diecie bezglutenowej, bezlaktozowej i ekologicznej. Firma używa licencjonowanego, międzynarodowego Przekreślonego Kłosa. Nie stosuje w produkcji skrobi pszennej bezglutenowej.

Jak zapewniają twórcy marki, gwarancja brak glutenu jest dopiero niezbędną przesłanką, na bazie której rozwija się pełne bogactwo zdrowych, dobrze zbilansowanych i smacznych produktów żywieniowych. Nutri Free specjalizuje się nie tylko w diecie bezglutenowej, ale również w bezlaktozowej, pozbawionej jaj, mleka, cukru czy kukurydzy. Firma wychodzi naprzeciw obecnym potrzebom żywieniowym ludzi uczulonych na coraz więcej produktów.

Produkty Nutrifree powstają w sercu Toskanii, w Altopascio. To zabytkowe Miasto Chleba jest znane od średniowiecza z gościnność udzielanej pielgrzymom przemierzającym szlak Via Francigena. Jest znane również jako miejsce, w którym powstają zdrowe produkty bez glutenu.

Marka Nutri Free słynie nie tylko z żywności bezglutenowej. Jest także znana ze stosowania szlachetnych olejów, takich jak oliwa z oliwek extra vergine, naturalnych zagęstników, mąk różnego rodzaju, także pełnoziarnistych, zgodnie z dewizą urozmaicenia i bogactwa żywieniowego. Nutri Free stopniowo ogranicza także stosowanie oleju palmowego, który w najnowszych produktach w ogóle nie jest już obecny.

ZOBACZ PRODUKT BEZ OLEJU PALMOWEGO

Co jeszcze wyróżnia markę Nutri Free?  Korzystanie wyłącznie z surowców wolnych od GMO, nie stosowanie tłuszczów uwodornionych i dbałość o dużą zawartość błonnika w produktach oraz o niski indeks glikemiczny.

Warto podkreślić, że Nutri Free jako jeden z pierwszych bezglutenowych producentów wprowadził jednorazowe porcje idealne do spożycia poza domem, zapakowane w zbiorcze opakowania. Ryżowe pieczywo chrupkie, chleb biały lub razowy, pojedynczo pakowane bułeczki sprawdzają się w podróży, ale także w domach, w których na diecie bezglutenowej jest tylko jedna osoba.

ZOBACZ PRODUKT Z JEDNORAZOWYMI PORCJAMI

Produkty marki Nutri Free pojawiły się w Friendly Food wiosną 2015 r. Od tamtej pory stopniowo wzbogacaliśmy ofertę, by wreszcie zaprezentować naszym klientom wszystkie najbardziej wartościowe produkty. Część z nich prezentowaliśmy już w czerwcu, podczas poznańskich warsztatów bezglutenowych. Zdecydowaną większość pokażemy podczas nadchodzących warsztatów w zachodniej Polsce. Uwierzcie: z mąk Nutri Free powstaną znakomite chleby i bułki, ciasta i pizze, grzanki i zapiekanki, hot-dogi i bruschetty. Wszystko, o czym marzycie w bezglutenowej kuchni.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PEŁNĄ OFERTĄ PRODUKTÓW NUTRI FREE